DOBRODRUŽNÁ CESTA ZA POKLADMI SLOVENSKA POKRAČUJE V NITRE, KTO SA PRIDÁ?

NITRA – A je to tu. Letná séria vandrovky, ktorá veľkých aj malých objaviteľov pozýva na cestu po stopách najväčších slovenských pokladov. Už v nedeľu 30. júna pokračujeme v Nitre, kde sa vďaka Kaufland Detskému festivalu prenesieme do obdobia Veľkej Moravy. A nebudú chýbať ani hviezdy! Nielen tie na nebi, ale aj na pódiu.

Obľúbená letná vandrovka s Kaufland Detským festivalom, na ktorej sa tento rok spoločne vydáme po stopách tých najkrajších slovenských pokladov, má svoju druhú zastávku – tentoraz v meste pod Zoborom. V poslednú júnovú nedeľu si tu spoločne zacestujeme v čase, aby sme sa priamo zo Svätoplukovho námestia preniesli do dávneho obdobia Veľkej Moravy.

Po stopách Veľkej Moravy a jej pokladov

Zaujíma vás, ako sa žilo v časoch veľkolepej ríše, ktorú v 9. storočí založil knieža Rastislav, keď k svojej ríši pripojil Nitrianske kniežatstvo? V časoch, keď k nám solúnski bratia Cyril a Metod priniesli hlaholiku, jedno z dvoch najstarších slovanských písem? Alebo vás láka čaro sokoliarskeho umenia, ktorému sa kedysi dávno venoval aj Svätopluk, legendárny panovník so slávou i mocou kráľa?

Na vandrovke pod Zoborom vás budú ako moderátori sprevádzať aj Martin Madej a Veronika Hatala. Zdroj: Kaufland

Ak ste na niektorú z týchto otázok odpovedali kladne, bola by veľká škoda, ak by ste v poslednú júnovú nedeľu na Kaufland Detskom festivale obišli Veľkomoravské mestečko K-Z lásky k tradícii. Na vlastné oči tu uvidíte rytierske brnenie, aké nosil knieža Pribina, priučíte sa stredovekým remeslám kováčov aj košikárov, či čaru hlaholiky na kurze kaligrafie, alebo si zmeriate sily pri lámaní legendárnych troch prútov Svätopluka.

Pre maškrtné jazýčky je pripravená ochutnávka produktov K – Z lásky k tradícii, ktorú pre Kaufland vyrábajú najlepší slovenskí dodávatelia. Ak sa so svojimi ratolesťami zapojíte do rodinnej súťaže v miesení cesta na medovník, váš deň bude ešte sladší. Nitriansky región je totiž celé storočia známy umením pernikárov a medovnikárov.

Ako sa žilo za čias Veľkej Moravy? Aj to zistíte na Kaufland Detskom festivale. Zdroj: Kaufland

Hiphop a história? Áno, ide to dokopy

A aká by to bola vandrovka po Slovensku bez zábavy so známymi tvárami? Prídu aj do Nitry, aby vám spríjemnili festivalový program podujatia, ktoré sa uskutoční pod záštitou mesta. Zabavia vás obľúbení moderátori Martin Madej a Veronika Hatala, unikátny projekt Cimbalkovo, ktorý spojil mladé talenty z celého Slovenska, Majself, či vystúpenie Kaliho a Petra Panna so súborom Čarovné ostrohy. Toto výnimočné spojenie hiphopu a folklóru uvidia práve návštevníci Kaufland Detského festivalu v Nitre v absolútnej premiére!

Samozrejme, na Kaufland Detskom festivale nikdy nesmie chýbať ani program pre najmenších návštevníkov. Tí si užijú svoj deň spoločne so Smejkom a Tanculienkou, škriatkom Fíha Tralala, či Cupi &Lupi. To znie ako skvelý plán na poslednú júnovú nedeľu, čo poviete?

Najmenší sa majú na čo tešiť, na pódiu vystúpia aj obľúbení detskí interpreti. Zdroj: Kaufland

Naživo aj z pohodlia obývačky

Že to do Nitry máte ďaleko? Nevadí, dobrodružnú cestu po stopách slovenských pokladov si môžete užiť aj online na www.detskyfest.sk alebo prostredníctvom rodinnej káblovej Turbo TV, ktorá bude z podujatia vysielať priamy prenos.

Na spoznávanie najkrajších klenotov našej domoviny, o akých sa nepíše ani v učebniciach, máte čas celé leto, pretože obľúbenú letnú vandrovku vám Kaufland, ako vždy zadarmo, prinesie aj do ďalších slovenských miest. Stačí si len pribaliť dobrú náladu a chuť objavovať nové poklady. Z lásky k Slovensku.

Na Kaufland Detský festival vás do Nitry pozýva aj Majself

Viac o téme: PR článok

Súvisiace články