Regióny Nitra Top

DESIVÁ TRAGÉDIA Mladý slovenský SPEVÁK zomrel pod kolesami VLAKU! Ešte nedávno oslavoval: Zo SLOV kapely puká srdce

Zdroj: Facebook, FB/ZSSK (ilustračné)

VRÁBLE – Obrovská tragédia sa stala v pondelok (8.7.) v skorých ranných hodinách na trati v úseku Maňa – Vráble. Tridsaťtriročný Peter sa mal rozhodnúť ukončiť svoj život len pár metrov od železničného priecestia vo Vrábľoch. Iba nedávno oslávil meniny. Ako hudobník mal v pláne aj mnohé koncerty.

Osobný vlak smeroval z Palárikova do Zlatých Moraviec okolo 5:00 hod ráno. Rušňovodič si všimol človeka na trati až v poslednej chvíli a aj napriek tomu, že zatiahol rýchlobrzdu, zrážke nedokázal zabrániť. Záchranári po príchode zistili, že pod vlakom sa nachádza osoba. Pomôcť jej už nedokázali.

“V čase o 05:13 hod. približne 200 m od železničného priecestia v meste Vráble došlo z doposiaľ nezistených príčin k stretu vlaku s človekom. 33-ročný muž utrpel zranenia nezlučiteľné so životom,” potvrdila pre Regióny.sk Jana Šinková, nitrianska krajská policajná hovorkyňa.

Doplnila, že presné okolnosti a príčina nehody sú predmetom vyšetrovania polície. Vlaková doprava bola približne dve hodiny prerušená a pre cestujúcich bola zabezpečená náhradná autobusová doprava. 

Bubeník a spevák

Peter pochádzal z Vrábeľ a bol členom miestnej kapely, v ktorej pôsobil ako bubeník a spevák. Spolu s ňou mali cez leto koncertovať. Ešte nedávno s kamarátmi oslavoval meniny a teraz si podľa dostupných informácii siahol na život.

“Stále to neviem spracovať, pochopiť a prijať… Vravel si mi, že to zvládaš…,” napísala na sociálnej sieti Martina. “Bol to skvelý človek, mala som ho rada ako svojho syna. Bude nám veľmi chýbať. Prečo? Veď sme boli dohodnutý, že sa na Rock show vidíme a roztočíme to. Nikdy na teba nezabudneme a s láskou spomíname,” smúti Eva.

Smúti za ním celá kapela

Za Peťom smúti aj jeho kapela. Na svojej stránke informovali o jeho úmrtí. “S veľkou ľútosťou oznamujeme, že náš bývalý bubeník a aktuálny spevák, Peter, sa nás rozhodol navždy opustiť. Bol pre nás viac ako len členom, bol náš brat, chodiaca metalová encyklopédia a kamarát. Len ťažko sa hľadajú slová, ktoré by sme použili, ďakujeme za tvoj vplyv, tvoj hlas a tvoj čas, ktorý si nám investoval a daroval,” vyjadrili vďačnosť kolegovia.

Kapela mala rozrobený aj album. Členovia sú odhodlaní ho dokončiť. “Želal si si, aby sme pokračovali, avšak sám musíš pochopiť že v tomto čase žiaľu chytať nástroje do rúk je viac než ťažké a pre to nám daj par týždňov, nech si ťa uctíme aj s hodovaním na zaváraných uhorkách, ktoré sme tak milovali,” doplnili.

“Rozlúčime sa na cintoríne vo Vrábľoch, nahodíme na seba koncertnú výbavu a metalové tričká tak, ako si si želal,” dodali so žiaľom vyjadrujúc úprimnú sústrasť rodine, kolegom a priateľom.