Regióny Nitra Šaľa

Darčeky pre deti skončili v rukách zlodeja! Vlámal sa do budovy občianskeho združenia

zlodej, krádež, občianske združenie
Zlodej sa vlámal do budovy občianskeho združenia. Zdroj: KR PZ NR

ŠAĽA – Policajti v Šali prijali hneď na Nový rok oznámenie o vlámaní do budovy občianskeho združenia. Zlodej násilím otvoril bezpečnostné dvere a odcudzil rôznu elektroniku, šperky, hračky a kozmetiku, ktoré si zatiaľ klienti tohto zariadenia nestihli vyzdvihnúť spod vianočného stromčeka.

 

Spôsobil tak škodu krádežou asi 1200 Eur a poškodením zariadenia a dverí 500 Eur. Šalianski kriminalisti na základe získaných informácií krátko po čine zadržali podozrivú osobu. “32 ročný muž bol obvinený z trestných činov krádeže, poškodzovania cudzej veci a porušovania domovej slobody. Momentálne je v cele policajného zaistenia, kde čaká na svoj ďalší osud. Vyšetrovateľ policajného zboru dal podnet na jeho väzobné trestné stíhanie,” informujú policajti.

Časť z odcudzených vecí sa našla a po vykonaní potrebných úkonov budú vrátené občianskemu združeniu.
Tento prípad však nie je jediný, ktorý má táto osoba na rováši. Ešte pred Vianocami sa totiž vlámal do spoločných priestorov na Hlavnej ulici v Šali, odkiaľ si odniesol bicykel za asi 400 Eur. A ešte pred samotnou krádežou v budove občianskeho združenia si všimol na ulici P. Pázmaňa poškodený výklad na predajni s elektronikou. Výklad rozbil a zobral z neho 2 led lampy a jednu anténu.

“Za tieto skutky hrozí v zmysle trestného zákona trest odňatia slobody až na 5 rokov,” dodávajú policajti.