Regióny Nitra

Cyklisti v Nitre budú môcť jazdiť aj cez pešiu zónu. Zatiaľ len na skúšku

V Nitre budú môcť cyklisti po novom jazdiť aj cez pešiu zónu. ZDROJ: nitra.sk

NITRA – Cyklisti budú môcť v Nitre jazdiť aj cez pešiu zónu. Až doteraz bol prejazd na bicykli počas dňa zakázaný. Ako informovalo mesto, krajský dopravný inšpektorát po rokovaní s magistrátom povolil prejazd centrom Nitry na skúšobnú dobu.
      

 

Jazda cez pešiu zónu na bicykli bude možná do konca tohto roka. „Situáciu budeme monitorovať a koncom roka pristúpime k vyhodnoteniu tohto opatrenia. Síce nejde o kľúčovú vec v rámci mobility v Nitre, je to však symbol, ktorý znamená, že nemotorová doprava má v našom meste zelenú,“ informovala radnica.

O povolenie jazdy cyklistov v centre mesta sa už niekoľko rokov usiluje občianska iniciatíva Rozbicyklujme Nitru. Magistrát viackrát zvažoval možnosť, že prejazd cyklistov cez pešiu zónu umožní. Proti však bol dopravný inšpektorát, v minulosti sa myšlienka cyklistov jazdiacich medzi chodcami nepáčila aj časti verejnosti, ktorá sa obávala nehôd. „Čo sa prejazdu pešou zónou týka, chceme, aby ju sprevádzala edukačná kampaň zameraná na bezpečnosť chodcov aj cyklistov,“ pripomenul na sociálnej sieti primátor Nitry Marek Hattas.