Regióny Nitra Komárno Top

BRUTÁLNY ÚTOK na železničnej stanici! Útočník DOBODAL len 26-ročného muža: Z miesta ušiel

Útok na železničnej stanici. ZDROJ: FB/Polícia SR - Nitriansky kraj

KOMÁRNO – Scéna ako z hororového filmu sa udiala v piatok večer v Komárne. Mladý 26-ročný muž sa bál o vlastný život, keď ho na železničnej stanici brutálne napadol a dobodal neznámy páchateľ. Ten následne z miesta činu utiekol.

 

V piatok večer sa v Komárne na železničnej stanici odohrala desivá dráma. Okolo pol jedenástej pristúpil k 26-ročnému mužovi, ktorý do mesta pricestoval za svojou priateľkou, neznámy muž a bez akéhokoľvek predchádzajúceho upozornenia ho udrel päsťou do tváre. Následne ho opakovane väčšou intenzitou bodal kuchynským nožom s dĺžkou čepele cca 7 cm, do oblasti hlavy, krku, hrudníka a brucha najmenej šesť krát. Na to z miesta činu utiekol.

Hrôzostrašná scéna sa udiala na verejnom priestranstve, avšak policajti nemali k dispozícii žiadne kamerové záznamy či očitých svedkov. Preto si vyžiadali záznamy z okolitých podnikov. Pri pátraní po páchateľovi policajtom pomáhal aj služobný pes.

Útok na železničnej stanici. ZDROJ: FB/Polícia SR – Nitriansky kraj

Útočníka zadržali

Kriminalistom z Okresného riaditeľstva PZ v Komárne sa aj vďaka tomu podarilo zadržať podozrivého v priebehu niekoľkých hodín po jeho oznámení. 22 – ročný muž z Kolárova si tak mohol ešte v sobotu vypočuť od vyšetrovateľa PZ obvinenie z obzvlášť závažného zločinu vraždy v štádiu pokusu. Príslušnej prokuratúre bol daný podnet na návrh na väzobné trestné stíhanie obvineného.

„Motív konania páchateľa zatiaľ nie je známy. Medzi páchateľom a poškodeným nebol žiaden vzťah, išlo o náhodnú obeť. V prípade naďalej prebieha vyšetrovanie,“ dodávajú policajti.

Podľa vyjadrenia ošetrujúceho lekára poškodený utrpel život ohrozujúce ťažké zranenia s dobou liečenia viac ako 28 dní. Podozrivá osoba po útoku z miesta činu ušla.