AKTUÁLNE OBROVSKÁ TRAGÉDIA Mladého muža zrazil VLAK len kúsok od priecestia: Brutálnu zrážku NEPREŽIL

VRÁBLE – Dnes v skorých ranných hodinách sa len kúsok od železničného priecestia vo Vrábľoch stala tragická dopravná nehoda. Vlak na koľajniciach v úseku Maňa – Vráble zrazil človeka. Na mieste bol mŕtvy.

O nešťastí informovala Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK). „V pondelok 8. júla ráno cca o 5:11 osobný vlak Os 5801 smerujúci z Palárikova do Moraviec v úseku Maňa – Vráble zrazil a usmrtil osobu neoprávnene sa pohybujúcu v koľajisku. Následkom tohto incidentu bola doprava na predmetnom úseku dočasne prerušená,“ uviedol pre regiony.sk hovorca ZSSK Dominik Drevický.

Ako priblížil, pre cestujúcich v osobnom vlaku zabezpečili náhradnú autobusovú dopravu, ktorá ich dopravila do cieľovej stanice. „Následky nehody sa odstránili približne o 7:19. Na základe povolenia od polície bola od tohto momentu doprava na tejto trati obnovená,“ dodal Drevický.

Zomrel len 33-ročný muž

Podľa dostupných informácií vlak zrazil mladého muža. Polícia nám tieto informácie potvrdila. „Dnes v čase o 05:13 hod. približne 200 m od železničného priecestia v meste Vráble došlo z doposiaľ nezistených príčin k stretu vlaku s človekom. 33-ročný muž utrpel zranenia nezlučiteľné so životom,“ uviedla pre regiony.sk Jana Šinková, nitrianska krajská policajná hovorkyňa.

Rušňovodič bol podrobený dychovej skúške na alkohol s negatívnym výsledkom Okolnosti, miera zavinenia a presná príčina sú predmetom vyšetrovania polície. „Vzhľadom na citlivosť prípadu sa k danej veci bližšie vyjadrovať nebudeme,“ dodala Šinková.

Viac o téme: tragédia, vlak, Vráble, železnice

Súvisiace články