Regióny Nitra Top

AKTUÁLNE FOTO Desivá nehoda: VLAK na priecestí sa zrazil s AUTOBUSOM! Dopravu prerušili

Ilustračné foto. Zdroj: regiony.sk

NITRA – Dnes ráno došlo na železnici neďaleko Nitry k hrozivej nehode. Vlak sa tam zrazil s autobusom. Nehoda sa stala na železničnom priecestí v Ivanke pri Nitre. Autobus skončil v domčeku.

Podľa svedkov sa našťastie nikto pri nehode nezranil. „Bývam hneď pri železničnom, počula som náraz,“ napísala Jana na sociálnej sieti. Kolízia sa stala v Ivanke pri Nitre, smer Mojmírovce. Autobus skončil v domčeku pri priecestí.

Podľa informácií tvnoviny.sk sa v autobuse sa v čase zrážky nachádzal iba šofér. Cestujúci vo vlaku sa nezranili. Rušňovodič z vlaku sa sťažoval na bolesť v oku.

ZDROJ: Facebook
ZDROJ: Facebook

Informáciu potvrdila aj nitrianska krajská policajná hovorkyňa. “Z doposiaľ presne nezistených príčin vošiel vodič autobusu na železničné priecestie v čase, keď tadiaľ prechádzal vlak. V autobuse sa okrem vodiča nikto nenachádzal. Pri dopravnej nehode sa našťastie nikto nezranil,” informovala policajná hovorkyňa Viktória Borloková. Dychové skúšky u vodičov boli negatívne.

Okolnosti, miera zavinenia a presná príčina sú predmetom vyšetrovania nitrianskej dopravnej polície.

Doprava v úseku Ivanka pri Nitre – Komjatice bola od 06:20 hod. prerušená a zabezpečená náhradná autobusová doprava, informovala ZSSK.